Nauka gry na gitarze basowej Kup lekcję online

img_bass

Gitara basowa najczęściej spotykana jest w wersji  czterostrunowej, ale zdarzają się też pięcio i sześciostrunowe gitary. Tylko cztery struny, ale w odpowiednich rękach tworzą niesamowity efekt – jakby było ich dużo więcej :) Chcesz zostać wirtuozem gitary basowej?  Zapraszamy na lekcje do Akademii Rocka.

TOMASZ IMIENOWSKI – prowadzący Gdynia

imienowski aj
Tomasz Imienowski Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z formacjami bluesowymi i rockowymi.

Obecnie na scenie pojawia się z zespołem Open Blues. Współpracuje również z: Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz Mrs Marshall. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Sam pomimo sporych umiejętności jest zwolennikiem oszczędnego stylu gry.

Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa) . Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy (!) singiel, który Open Blues dzieli z amerykańskim gwiazdorem gitary Alvonem Johnsonem.

 MICHAŁ WOJCIECHOWSKI – prowadzący Gdańsk

Michał WojciechowskiW półświatku muzycznym znany jako Michafio. Nieoficjalnie mówi się, że jest wnukiem Franka Zappy. Przygodę z muzyką zaczął bardzo wcześnie – od gitary akustycznej, do której najpierw wrzucał świecowe kredki. Aktywny studyjnie i koncertowo. Na koncie setki koncertów w całym kraju. Obecnie współpracuje z  trójmiejskim 3FM. Współtworzył zespół Succumb. Chętnie gra rocka, fusion, metal, latino, a także pop. Michafia łatwo rozpoznać po białej Jabbie oraz świetnym brzmieniu dzięki zestawowi Markbass’a.